Ανά διαστήματα η σελίδα θα ανανεώνεται με διάφορα θέματα που έχουν σχέση με το χωριό μας. 2012 - 2023

30/5/16

Στέφθηκε επίσημα πρωταθλήτρια η ομάδα των Ελπίδων Ελλησπόντου!

Στέφθηκε επίσημα πρωταθλήτρια η ομάδα των Ελπίδων Ελλησπόντου στην Γ' Κατηγορία της ΕΠΣ Κοζάνης.
Το Κύπελλο απένεμε στους πρωταθλητές ο Γεν. Γραμματέας της ΕΠΣ Κοζάνης,  Πέτρος Κυρζόπουλος.
Η ομάδα του Ελλησπόντου σήκωσε το τρόπαιο με τους Ποδοσφαιριστές την διοίκηση την τεχνική ηγεσία και τους φίλους της ομάδας.

Φιλικός αγώνας Γιορτή έγινε ανάμεσα στην πρωταθλητές και στους Επίλεκτους του Ελλησπόντου με τελικό σκορ 3-3, η ομάδα των Επίλεκτων άνοιξαν το σκορ με τον Γιάννη Κοτσαλίδη με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 30' λεπτό 0-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Σύμος Πατσης με κεφαλιά έκανε το 1-1 στο 55' λεπτό, στο 65' λεπτό ο Παναγιώτης Τσαυταριδης με δυνατό σουτ έβαλε μπροστά την ομάδα του Ελλησπόντου 2-1.
Στο 75'λεπτο το 2-2 με σουτ από τον Στάθη Τσαουσιδη

Στο 80' λεπτό ο Χρήστος Παταριδης ξανά έβαλε μπροστά την ομάδα του Ελλησπόντου με πλασέ μέσα από την περιοχή κάνοντας το 3-2.
Στο 83' λεπτό με δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Γιάννης Κοτσαλίδης με σουτ έγραψε το τελικό σκορ του αγώνα 3-3.

Διαιτητής: Παντελής Παπαδημητριου
Βοηθοί: Κοτταριδης Γιώργος , Παπαδημητριου Φώτης.